چگونه قدرت ذهنی ایجاد کنیم و قوی بمانیم ؟

  • صفحه اصلی
  • چگونه قدرت ذهنی ایجاد کنیم و قوی بمانیم ؟
شکل یک تصویر
چگونه قدرت ذهنی ایجاد کنیم و قوی بمانیم ؟

چگونه قدرت ذهنی ایجاد کنیم و قوی بمانیم ؟

آیا شما فردی هستید که می خواهید در زندگی خود به موفقیت بزرگی دست پیدا کنید؟ آیا شما سخت گیری ذهنی لازم برای تحقق آن را دارید؟

افراد موفق و دارای عملکرد بالا از هر طیف زندگی در مسیر موفقیت با فراز و نشیب روبرو می شوند – آنها با شکست ، فرسودگی شغلی ، دلسردی ، خستگی ، باورهای خود محدود کننده ، استرس و موارد دیگر روبرو هستند. چگونه برخی از افراد بطور مداوم سال به سال در جهت رسیدن به اهداف شخصی خود تلاش می کنند در حالی که برخی دیگر از هدف هایشان دست می کشند؟ با این همه افراد شکست خورده ، چگونه آنها قدرت و استقامت خود را حفظ می کنند؟ خبر خوب این است که مهم نیست شما کی هستید ، به شما چه گفته شده یا در حال حاضر به چه اعتقادی اعتقاد دارید ، می توانید قدرت ذهنی لازم را برای موفقیت کسب کنید.

1. یک ذهنیت مثبت ایجاد کنید

اگر قصد دارید قدرت ذهنی خود را افزایش داده و استرس را کنترل کنید ، اولین کاری که باید انجام دهید تمرکز بر ایجاد یک ذهنیت مثبت و قوی در زندگی روزمره است. طبق کلینیک کلیولند ، هر فرد روزانه 60،000 فکر می کند. از این تعداد ، 95٪ از این افکار هر روز تکرار می شوند و به طور متوسط ، 80٪ از ایده های تکرار شده منفی هستند. این تقریباً روزانه 45600 فکر منفی است! این افکار منفی مانند پیاده روی در کوه ها با کوله پشتی پر از سنگ است. پیاده روی به تنهایی به اندازه کافی سخت است ، اما داشتن آشغال اضافی که شما را سنگین می کند یک دستورالعمل برای شکست است. به نظر شما آیا به جای تلاش برای تحمل وزن اضافی ، بیرون ریختن سنگ ها از کوله راحت تر نخواهد بود؟

باورهای خود محدود کننده را کنار بگذارید .کنترل ذهنی زمانی که خود را سرزنش می کنید کار بسیار سختی است.باورهای محدود کننده خود باعث عقب نگه داشتن شما می شوند، مانند :

  • من آنقدر باهوش نیستم
  • من تجربه کافی برای …. ندارم.
  • من قبلا اینکار را انجام دادم ولی نتیجه خوبی نگرفتم پس فایده ای برای امتحان دوباره نداره
  • وقتی اجازه می دهیم این اعتقادات محدود کننده به ذهن ما سرازیر شود ، باعث ایجاد گفتگوی منفی در ذهن می شود و توانایی تفکر مثبت را از بین می بریم.

وقتی یک باور محدودکننده را در ذهن خود تشخیص دادید ، سریعاً آنرا ساکت کنید و به خود بگویید که این طرز فکر اصلا درست نیست ، و سپس با برخی از جملات مثبت آن را خنثی و جایگذاری کنید مثل :

من به اندازه کافی باهوش هستم. فقط ممکن است لازم باشد ابتدا تحقیق بیشتری انجام دهم. “

من ممکن است به اندازه شخص دیگری تجربه نداشته باشم ، اما این مانع از تلاش من نخواهد شد. من تجربه کافی برای شروع کار دارم. “

از تفکر همه یا هیچ چیز خلاص شوید

شکل دیگری از تفکر منفی ، تفکر همه یا هیچ است. تفکر همه یا هیچ چیز به این مفهوم است که شما یا موفق هستید یا یک شکست خورده ، عملکرد شما عالی یا افتضاح ،تفکر من کامل هستم یا نیستم .
اما این درست نیست!
اگر اجازه دهید تفکر همه یا هیچ چیز بر ذهن شما حاکم شود ، هنگامی که موفق می شوید در ابر نه قرار خواهید گرفت ، اما وقتی “شکست می خورید” خود را سرزنش می کنید. وقتی تفکر همه یا هیچ را تشخیص دادید ، به یاد داشته باشید که به دنبال نکات مثبت در تمام شرایط بگردید. و از خود سوالات خوب بپرسید مثل :

با تلاش چه چیزی بدست آوردید؟

اگر تلاش نمی کردید چه چیزی را از دست می دادید؟

اگر بخواهید دوباره امتحان کنید می توانید بهتر عمل کنید؟

اعتقادات محدود کننده به همراه تفکر همه یا هیچ چیز می تواند منجر به یک مورد بد فکری شود که خبر بدی برای سلامت روان است و قدرت ذهنی را کم می کند. اگر می خواهید مقداری مقاومت ذهنی ایجاد کنید و ذهن خود را قوی نگه دارید ، باید همه چی را از پایه خراب کنید و دوباره بسازید. وقتی در افکار منفی خود قرار می گیریم ، مقدار زیادی انرژی را که می توانیم برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم ، هدر می دهیم.

2. با هدف خود ارتباط برقرار کنید

یکی از مهمترین عناصر در ایجاد مقاومت ذهنی و حفظ ذهن قوی و متمرکز، داشتن “چرایی” قوی برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت است.
اگر برای رسیدن به هدفی بزرگ که “چرایی” قوی برای آن ندارید ، قدم بردارید ، به محض اینکه اولین شکست خود را تجربه کردید ، دچار حواس پرتی ، دلسردی و یا ادامه ندادن می شوید. یکی از بزرگترین تخلیه های انرژی ذهنی دنبال کردن هدف یا کاری است که دلیل یا ” چرایی ” آن را ندارید. اغلب ، ما هدف گذاری می کنیم زیرا آن هدف را دوست داریم ، نه واقعیت هدف را. بدون داشتن چرایی قوی برای رسیدن به هدف ، نمی توانیم برای رسیدن به اهداف خود انگیزه ایجاد کنیم.انگیزه ذاتی را پیدا کنید

انگیزه ذاتی اشتیاق ذاتی ما برای انجام کاری است ، و هنگامی بوجود می آید که ما به دنبال کاری هستیم که بیش از هر چیزباعث رضایت خودمان می شود نه باعث رضایت در بقیه افراد.

3. قدرت را در کار تیمی پیدا کنید

جنبه قوی توسعه مقاومت ذهنی پذیرفتن این ایده است که شما فقط تنها در این کار نیستید. بیل گیتس مایکروسافت را به تنهایی نساخت. اپرا شبکه خود را خودش نساخت. استیو جابز بدون تیم آیفون را اختراع نکرد. میشل اوباما کمپین “بیایید حرکت کنیم” را به تنهایی اجرا نکرد. پشت همه این افراد موفق افراد بی شماری بودند که حمایت ، راهنمایی ، راهنمایی و تشویق را ارائه می دادند. اگر می خواهید ذهنی قوی و بی نظیری پیدا کنید ،مجبور نیستید تنهایی اینکار را انجام دهید.

4. بیاموزید که پس از شکست ها دوباره ادامه دهید

ایجاد یک ذهنیت قوی آسان نیست! هر کسی که تا به حال به موفقیت گسترده ای دست یافته است می داند که موانع ، عقب نشینی ها و شکست ها اجتناب ناپذیرهستند و شما با آنها تفاوتی ندارید. همانطور که روی اهداف خود کار می کنید ، با فراز و نشیب های زیادی روبرو خواهید شد ، اما این بدان معنا نیست که از قدرت ذهنی ، اراده و نظم و انضباطی برخوردار نیستید.

هنگامی که در حالت ناامیدی قرار گرفتید ، به جای تسلیم شدن سریع ، این سوالات را از خود بپرسید:

1 : “آیا من بیش از حد به خودم سخت می گیرم؟

2 : “آیا افکار منفی دیدگاه من را تحت تاثیر قرار می دهد؟

3 : “جنبه مثبت این عقب ماندگی / مانع / شکست چیست؟

4 : “چرا این هدف برای من مهم بود؟ هدف من چه بود؟

5 : “آیا این هدف هنوز برای من مهم است؟

6 : “چه کسی می تواند مرا راهنمایی کند؟

7 : “درسته تلاشم در آخرین بار بدون نتیجه بود ولی به این معنی نیست که این بارهم شکست خواهم خورد. گذشته من به آینده ام ربطی ندارد. “

شما می توانید از راه های ارتباطی مجموعه راه آرامش به صورت کاملا آنلاین مشاوره غیرحضوری در زمینه مشاوره خانواده، حل کلیه مشکلات و مسائل روحی و فردی، مشاوره تحصیلی، تربیت کودکان، ارتباط سازی با نوجوانان از مشاورین موسسه دریافت نمایید.